W Ewangelii świętego Łukasza czytamy słowa, które Jezus skierował do Marty: „Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”. 

Każdego dnia sporo mamy na głowie i próbujemy sprostać wyzwaniom, które przynoszą kolejne dni życia. Trudno w tym wszystkim odnaleźć spokój, równowagę czy ukojenie dla duszy. Nie obcy nam jest wtedy obraz ewangelicznej Marty. Dlatego Jezus dostrzegając to mówi – martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba jednego… 

Znajdź odrobinę czasu na czwartkową lub piątkową adorację! Zdobądź się na postawę Marii i przyjdź do Jezusa by uklęknąć lub usiąść u Jego stóp, wsłuchać się w Jego Słowo, pobyć z Nim przez chwilę i znaleźć ukojenie dla duszy! 

W każdy czwartek adoracja w naszej parafii od 17.15 w ciszy!

W każdy pierwszy Piątek miesiąca od godziny 19.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim adoracja zakończona Mszą Świętą o godzinie 20.30.

W pozostałe piątki po Mszy Świętej w języku polskim o godzinie 19.00 (początek około godz 19.40, zakończenie około godz 21.00)