W najbliższy piątek po Mszy świętej w języku polskim (19.00) serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nabożeństwem Drogi Światła.

Via Lucis, czyli Droga Światła – to nabożeństwo oparte na rozważaniu wydarzeń od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego. 

Wydarzenia są podzielone na 14 stacji mówiących o spotkaniach Zmartwychwstałego z poszczególnymi ludźmi, opisanych w Ewangeliach.

Spotkania Zmartwychwstałego Jezusa ze swoimi uczniami i przyjaciółmi mają wyjątkowy charakter. Są pełne nadziei, radości i wiary, która rodziła się na nowo przy pustym grobie, w jerozolimskim Wieczerniku, nad Jeziorem Tyberiadzkim czy w drodze do Emaus. 

My Polacy mamy w Kościele wysoko rozwiniętą pobożność związaną z okresem Wielkiego Postu. W praktyce czasami przybiera to formę liczniejszych zgromadzeń podczas rekolekcji czy nabożeństw wielkopostnych. I to wielkie błogosławieństwo i łaska od Boga, że porusza serca wielu ludzi w tym czasie. Kiedy jednak miną dni świąt paschalnych ludzi fizycznie ubywa. Może właśnie nabożeństwo Via Lucis jest propozycją, która pomoże lepiej przeżywać radość i nadzieję płynącą ze zmartwychwstania Chrystusa?