Ogłoszenia duszpasterskie

  XXIV Niedziela Zwykła rok C (11.09.2022)

  1. W najbliższym czasie 15 września nasz ksiądz proboszcz obchodzi 50 urodziny. Z tej okazji życzymy mu wielu łask od Boga i niegasnącego zapału do służby kapłańskiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

–  we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

– w środę – święto Podwyższenia Krzyża

– w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

– w piątek – św. Korneliusza i Cypriana

3. W środę tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od 17.30.

4. Czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu

5. Najbliższy piątek serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w języku polskim. O 19.00 Msza święta a po niej adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00.

6. W najbliższą sobotę 17 września o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta Msza święta połączona z przyjęciem sakramentu bierzmowania przez kandydatów z naszej parafii. Mszy świętej przewodniczyć będzie w zastępstwie biskupa Mgr. Hai. 

7. Zbliża się Pierwsza katecheza w języku polskim. Odbędzie się ona w sobotę 24 września. Katechezę rozpoczną 3 grupy: pierwszy rocznik przygotowania do Pierwszej Komunii świętej (rok urodzenia 2015), drugi rocznik przygotowania do Pierwszej Komunii świętej (rocznik 2014 i starsze) i dzieci po Komunii świętej w wieku od 10. Do 13 roku życia. Zapisu dzieci można dokonać przez stronę internetową lub na pierwszym spotkaniu. Szczególnie zachęcam dzieci, które w zeszłym roku uczęszczały na katechezę komunijną do kontynuowania nauki. Katechezy będą odbywać się raz w miesiącu. Całość katechezy, jak w poprzednich latach, będziemy kończyć wspólną Mszą świętą dla dzieci. Każdy więc niezależnie czy jest uczestnikiem katechezy czy nie, niech się czuje zaproszony na tę Mszę świętą.

8. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Kategorie: Aktualności