Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu rok A (11.12.2022)

1. Serdecznie dziękujemy ojcu Eliotowi za wygłoszoną homilię do nas i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

– we wtorek – Wspomnienie św. Łucji

– w środę – Wspomnienie św. Jana od Krzyża

3. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od 17.30.

4. W czwartek również odbędzie się spotkanie dla Anonimowych Alkoholików w języku polskim o godzinie 19.30 w sali matki Teresy na dole. 

5. W piątek serdecznie zapraszamy na wspólną Mszę świętą o godzinie 19.00 po niej adoracja. I z racji trwającego Adwentu zrobimy sobie w piątek Roraty. Zapraszamy więc także rodziców z dziećmi. 

6. W sobotę kolejna katecheza w języku polskim dla klas 2, 3 i dla grupy 4-7. Całość zakończymy wspólną Mszą świętą rodzinną o godzinie 13.00.    

7. Zbliżają się powoli święta Bożego Narodzenia wychodząc z kościoła można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara za nie jest dobrowolna i zostanie przeznaczona na potrzeby naszej, polskiej grupy przy parafii i częściowo na agregat.

8. Zachęcam do wsparcia charytatywnie ofiary wojny na Ukrainie. Jako wspólnota polska chcemy ufundować jeden agregat prądotwórczy. Puszka na ofiary na ten cel znajduje się przy wyjściu z kościoła.

9. 24 grudnia o godzinie 20.00 będziemy mieć Mszę świętą w j. polskim – Pasterkę. Przed Pasterką około 17.00 mogłaby się odbyć wspólna wigilia dla samotnych i tych, którzy nie mają możliwości spędzić w tym roku wigilii z bliskimi. Gdyby ktoś chciał w taki sposób spędzić ten dzień proszę o bezpośrednie zgłaszanie się do mnie. Jeśli uzbiera nam się grupka około 10 osób, to taką wigilię zorganizujemy.

10. Jest już możliwość dla chętnych zapisywania się na tradycyjną kolędę po świętach, czyli wizytę księdza. Zapisy w zakrystii. Początek kolędy od 28 grudnia. 

11. Na nadchodzący tydzień niech Pan Jezus nam błogosławi.

Kategorie: Aktualności