Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu rok A (18.12.2022)

1. Powoli kończymy czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nie zgubmy w tym ostatnim tygodniu pokoju w sercu w przedświątecznej gonitwie.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

– w sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia

3. W środę po Mszy świętej odbędzie się spowiedź przedświąteczna w godzinach od 18.30 do 20.00. (Spowiedź zostaje czasowo zawieszona z powodu choroby!!! odbędzie się w późniejszym terminie.)

4. W czwartek również odbędzie się spotkanie dla Anonimowych Alkoholików w języku polskim o godzinie 19.30 w sali matki Teresy na dole. 

5. W piątek nie będzie Mszy świętej o godzinie 19.00 

6. Zbliżają się powoli święta Bożego Narodzenia wychodząc z kościoła można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara za nie jest dobrowolna i zostanie przeznaczona na potrzeby naszej, polskiej grupy przy parafii i częściowo na agregat.

7. Zachęcam do wsparcia charytatywnie ofiary wojny na Ukrainie. Jako wspólnota polska chcemy ufundować jeden agregat prądotwórczy. Puszka na ofiary na ten cel znajduje się przy wyjściu z kościoła. Do tej pory przez wcześniejsze niedziele uzbieraliśmy 8.750 Nok.

8. 24 grudnia o godzinie 20.00 będziemy mieć Mszę świętą w j. polskim – Pasterkę. Przed Pasterką około 17.00 mogłaby się odbyć wspólna wigilia dla samotnych i tych, którzy nie mają możliwości spędzić w tym roku wigilii z bliskimi. Gdyby ktoś chciał w taki sposób spędzić ten dzień proszę o bezpośrednie zgłaszanie się do mnie. Jeśli uzbiera nam się grupka około 10 osób, to taką wigilię zorganizujemy.

9. Mszę święte w j. polskim w czasie świątecznym: 24 grudnia o godz. 20.00, 25 grudnia godz. 16.00, 26 grudnia godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Jest już możliwość dla chętnych zapisywania się na tradycyjną kolędę po świętach, czyli wizytę księdza. Zapisy w zakrystii. Początek kolędy od 28 grudnia. 

11. Wyjeżdżającym na święta życzymy bezpiecznej podróży, pokoju w sercu i wszelkich łask od Dzieciątka Jezus. Na nadchodzący tydzień niech Pan Jezus nam błogosławi.

Kategorie: Aktualności