Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa rok A – (02.04.2023)

1. Dziś poprzez Niedzielę Palmową wchodzimy w przeżywanie obchodów Wielkiego Tygodnia. Wykorzystajmy ten wyjątkowy czas na pogłębienie swojej wiary, uczestnicząc w nabożeństwach i Triduum Paschalnym. Plan Wielkiego Tygodnia znajduje się na stronie internetowej i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– we wtorek – W katedrze św. Olafa o godzinie 18.00 Msza święta krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.

– we czwartek – Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Podobnie jak w poprzednim roku będziemy mieć jedną, wspólną Eucharystię o godz. 18.00.

– w piątek  – Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Jezusa na krzyżu – liturgia w j. polskim o godz. 17.00.

– w sobotę – Wielka Sobota – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godzinach 10.00, 11.00 i 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w j. norweskim dla wszystkich o 22.00.

– w niedzielę – Niedziela Wielkanocna.  Msza święta w języku polskim tylko o godzinie 8.00 (z procesją rezurekcyjną). Po mszy świętej zapraszamy na tradycyjny żurek do sali parafialnej. Produkty do żurku będzie można zostawić w koszyku podczas święcenia pokarmów. Nie będzie tego dnia mszy świętej o 16.00!

3. W środę od 18.30 do 20.00 odbędzie się spowiedź w j. polskim. Zachęcam aby skorzystać w tym czasie ze spowiedzi gdyż będzie pomagał ks. Hubert z Oslo.

4. W czwartek nie będzie spotkania dla anonimowych alkoholików.

5. W Wielki Piątek pamiętajmy o zachowaniu postu ścisłego. 

6. W drugi dzień świąt w Poniedziałek Wielkanocny, msza święta w j. polskim o 11.00.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie zaangażowanie w miesiącu marcu. Dzięki niemu nasza wspólnota dobrze funkcjonowała.

8. Wyjeżdżającym na święta życzymy błogosławionego czasu. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza miłością i pokojem. 

9. Zachęcamy do odwiedzenia kiermaszu paschalnego. Pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na aktywności dziecięca organizowane przy naszej parafii. Bardzo dziękuję tę inicjatywę i wszystkim osobom, które ją przygotowały i podjęły. 

Kategorie: Aktualności