Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu rok B (10.12.2023)

1. Serdecznie dziękujemy księdzu profesorowi Wojciechowi za wygłoszoną homilię do nas i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać:

– w środę– Wspomnienie św. Łucji

– w czwartek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża

3. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od 17.30.

4. W czwartek również odbędzie się spotkanie dla Anonimowych Alkoholików w języku polskim o godzinie 19.30 w sali matki Teresy na dole. 

5. W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy świętej w języku polskim. Później adoracja Najświętszego Sakramentu nieco krótsza niż zazwyczaj, bo wieczorem nasza polska grupa obsadzi choinki i częściowo je ubierze dla całej parafii. Gdyby ktoś chciał pomóc to serdecznie zapraszamy w piątek na wieczór.

6. W sobotę kolejna katecheza w języku polskim. Początek o godzinie 10.00 i całość zakończymy wspólną Mszą świętą rodzinną. Również w sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów na swoje, adwentowe spotkanie o godzinie 15.00. 

7. Zbliżają się powoli święta Bożego Narodzenia wychodząc z kościoła można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara za nie jest dobrowolna i zostanie przeznaczona na potrzeby naszej, polskiej grupy przy parafii. Plan mszy świętych i nabożeństw w święta znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych.

8. Tuż po błogosławieństwie zapraszamy na wspólną kawę, szczególnie dzieci, które odwiedzi św. Mikołaj. Przy okazji dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie tego spotkania i dzisiejszej kawy.  

9. Na nadchodzący tydzień niech Pan Jezus nam błogosławi.