Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu rok B (17.12.2023)

1. Dziś Niedziela Gaudete. Niech Zbliżające się Boże Narodzenie będzie dla nas źródłem prawdziwej, chrześcijańskiej radości.

2. W najbliższą środę po mszy świętej wieczornej zapraszamy każdego kto chciałby przystąpić do sakramentu pokuty przed zbliżającymi się świętami. Spowiedź adwentowa w języku polskim rozpocznie się o 18.30 i potrwa do godziny około 20.00. Pomagać w spowiedzi będzie ojciec Hubert z parafii św. Hallvarda w Oslo.

3. W środę zapraszamy także do wspólnej modlitwy różańcowej od 17.30.

4. W czwartek tradycyjnie odbędzie się spotkanie dla Anonimowych Alkoholików w języku polskim o godzinie 19.30 w sali matki Teresy na dole.

5. W piątek nie będzie mszy świętej w języku polskim.

6. Wychodząc z kościoła można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara za nie jest dobrowolna i zostanie przeznaczona na potrzeby naszej, polskiej grupy przy parafii. Zachęcam do zabierania światełka betlejemskiego na stół wigilijny. Dziękuję z tej okazji harcerzom, którzy zadbali o to aby to światełko dotarło dziś do naszej wspólnoty.

7. 24 grudnia kalendarzowo wypadną nam IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym mszę świętą z niedzieli w języku polskim będziemy mieć o godzinie 13.00 a Pasterkę o godzinie 20.00.

8. Dziękują wszystkim osobom, które w miniony piątek i sobotę pomogli w przystrojeniu choinek dla całej parafii.

9. Jest już możliwość dla chętnych zapisywania się na tradycyjną kolędę po świętach, czyli wizytę księdza. Zapisy w zakrystii. Początek kolędy od 28 grudnia.

10. Na nadchodzący tydzień niech Pan Jezus nam błogosławi.

Kategorie: Aktualności