DROGA KRZYŻOWA I GORZKIE ŻALE. W każdą niedzielę w okresie Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 15.30 do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Oto plan na Wielki Post:

18.02 – Droga krzyżowa ogólna.

25.02 – Gorzkie Żale – część pierwsza.

03.03 – Droga krzyżowa z rozważaniami o rodzinie.

10.03 – Gorzkie Żale – część druga.

17.03 – Droga krzyżowa z rozważaniami o żalu za grzechy. 

24.03 – Gorzkie Żale – część trzecia.

POSTANOWIENIA WIELKOPOSTNE. W związku z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu zachęcam do podjęcia sobie umartwień, które pomogą w przezwyciężaniu grzechów, w prowadzeniu życia bardziej duchowego i do większej miłości do Pana Boga i drugiego człowieka. 

TWÓJ CZAS DLA PARAFII. Potrzeba rąk do pracy w naszej wspólnocie. Gdyby ktoś chciał dać trochę swojego wolnego czasu i pomóc w różnych aktywnościach to proszę o kontakt z Fr Tomem. 🙂 Twój czas i talenty pomogą w rozwoju parafii i dotarciu z Ewangelią do większej ilości Polaków mieszkających w Norwegii. Przy okazji dziękuje wszystkim, którzy już się udzielają. Bóg zapłać. 

WYPOŻYCZALNIA FILMÓW I KSIAŻEK. Od dzisiaj rusza parafialna wypożyczalnia filmów i książek o tematyce duchowej. Przed i po Mszach niedzielnych, a także w innym czasie można z niej korzystać. Gdyby znalazły się osoby chętne do pomocy w wypożyczalni to proszę o kontakt z Moniką, która jest osobą odpowiedzialną za wypożyczalnie. Można także podzielić się z już przeczytanymi książkami i przynieść je do kościoła.

GRUPA BIBLIJNA. Rozpoczynamy reguralne spotkania poświęcone lepszemu zrozumieniu Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym. Te spotkania będą co miesiąc po niedzielnej Mszy Świętej. Będą wcześniej zapowiadane. 

MSZE W PIĄTKI. Zachęcam, zwłaszcza w Wielkim Poście, do uczestnictwa we Mszach piątkowych o godz. 19.00 połączonych z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Potrzebne też osoby chętne do czytania, śpiewu psalmu oraz rozpoczynania pieśni na tych Mszach. Bóg zapłać. 

REKOLEKCJE PARAFIALNE. W tym roku w czasie Wielkiego Postu nie będzie specjalnych rekolekcji, natomiast będą one w okresie Wielkanocnym. Rozpoczną się od Wielkiego Piątku, a zakończą w Niedziele Bożego Miłosierdzia.

Szczegółowy plan zostanie podany w późniejszym terminie. Rekolekcje będzie prowadził ojciec Stanisław Patalita, redemptorysta i misjonarz z Polski.

KONTAKT I ADRES: ks. Tomasz (Fr Tom) – tel. 40289202. Gdyby ktoś potrzebował porozmawiać, doradzić się lub wyspowiadać to proszę dzwonić any time:). Adres: Holenbrauta 7-9, 2067 Jessheim.

NASZE SUBKONTO. Zostało założone subkonto dla polskiej wspólnoty przy parafii św. Gudmunda. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasilić to subkonto. Pieniądze będą wykorzystywane dla naszych wspólnych potrzeb. Podajemy nr konta: 15060863870. Niedługo będzie również numer VIPPS. 

Kategorie: Aktualności