MODLITWY PRZED MSZA. Zapraszamy wszystkich na 15.30 na różaniec w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej parafii. Od tej pory w każda niedziele pół godziny przed Msza Święta będa rozne modlitwy i nabożeństwa, zależnie od okresu liturgicznego. Zapraszamy. 

BIULETYN PARAFIALNY. Od dzisiaj (nr.1) będą się ukazywały drukowane informacje o tym co się będzie działo w parafii ( również intencje mszalne), a także będzie część formacyjna ( cytaty z Biblii, wypowiedzi Świętych oraz inne). Ten biuletyn będzie rozdawany i będzie go można zabrać do domu. W zwiazku z tym gdyby ktoś miał pomysł na nazwe tego biuletynu proszę o info. Potrzebna też osoba, ktora ma talent do malowania i mogłaby pomoc w szacie graficznej. Biuletyn będzie na poczatku wydawany co dwa tygodnie, a pozniej We will see:) 

MSZE W PIĄTKI. Od tej pory w każdy piatek wieczorem będzie Msza Święta w języku polskim połaczona z poł godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza rozpocznie się o godz.  19.00 a po niej adoracja. Wyjątek stanowi pierwszy piątek miesiąca, ktory rozpocznie się adoracja o godz. 19.00 z możliwościa Spowiedzi Świętej a po niej około 19.30 będzie Eucharistia.

PODZIEKOWANIE KS. SŁAWKOWI. 11 lutego na Mszy Świętej o godz. 11.00 nastapi uroczyste podziękowanie ks. Sławkowi za jego 3,5-letnia ofiarna posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

KONTAKT I ADRES: Nowy polski duszpasterz: ks. Tomasz (Fr Tom) – tel. 40289202. Gdyby ktoś potrzebował porozmawiać, doradzić się lub wyspowiadać to proszę dzwonić any time:). Adres: 

Holenbrauta 7-9, 2067 Jessheim.

WIZYTA DUSZPASTERSKA. Trwa wizyta duszpasterska. Na stoliku przed wyjściem z kościoła sa wyłożone formularze, które po wypełnieniu można przynieść do zakrystii. Będe informował na bierzaco i umawiał się telefonicznie.

KATECHEZY W NAJBLIŻSZYM CZASIE. W przyszłą sobote (10.02) o godz. 10.00 będzie katecheza dla bierzmowanych z klasy 8, a kolejna katecheza dla dzieci odbędzie się 17.02 o godz. 10.00 i zakończy Mszą Św. o 13.00.

ŚRODA POPIELCOWA I WIELKI POST. W środę 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W czasie Mszy Św. o godz. 19.30 będzie posypanie głów popiołem na znak pokuty i umartwienia.  Zachęcam do podjęcia sobie postanowień na Wielki Post. Zachęcam także do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach w każdą Wielkiego Postu o godz. 15.30.

MINISTRANCI. W pzyszłą sobotę (10.02) o godz. 14.00 zapraszamy ministrantów do wspólnego wyjścia na Bowling. Więcej informacji i kontakt z Julią. 

RADA PARAFIALNA. Polska wspólnota jest reprezentowana we wspólnej radzie parafialnej przez Justynę i Krzysztofa, którym przy okazji dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Gdyby ktoś był chętny i widział swoją kandydaturę to w najbliższym czasie (luty) można zgłosić się do mnie.

PSALMY I CZYTANIA NA MSZY. Ponieważ rozpoczęliśmy reguralne Msze po polsku w piątkowe wieczory w związku z tym gdyby ktoś chciał się zgłosić do czytania lub śpiewu psalmu (także w niedzielę) prosimy o kontakt.

MSZE RODZINNE. Od marca, w każdą drugą niedziele miesiąca, będzie tzw. Msza Rodzinna. Będzie wtedy specjalna homilia z udzialem dzieci…

NOWY GRAFIK NA KAWĘ. Wszystkie osoby odpowiedzialne za przygotowanie kawy i ciasta po niedzielnych Mszach prosimy o zapoznanie się z listą. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Martą.

WYPOŻYCZALNIA FILMÓW I KSIAŻEK. W najbliższym czasie planujemy uruchomić parafialną wypożyczalnie filmów i książek na tematy wiary, modlitwy i duchowości. Będzie można także podzielić się swoimi książkami, które już zostały przeczytane i pożyczyć je innej osobie. 

NASZE SUBKONTO. Zostało założone subkonto dla polskiej wspólnoty przy parafii św. Gudmunda. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasilić to subkonto. Pieniądze będą wykorzystywane dla naszych wspólnych potrzeb. W ostatnią niedzielę w czasie kolędowania zebraliśmy ofiary za „kawę i ciastko” w wysokości 1500 NOK. Podajemy nr konta: 15060863870. Niedługo będzie również numer VIPPS

Kategorie: Aktualności