Jezus wygania bankierów

DROGA KRZYŻOWA I GORZKIE ŻALE. W każda niedziele o 15.30. Oto plan:

10.03 – Gorzkie Żale – część druga
17.03 – Droga krzyżowa z rozważaniami o naszych grzechach.
24.03 – Gorzkie Żale – część trzecia.

„ZADANIE DOMOWE DLA PARAFIAN”. Od dzisiaj w każdym biuletynie będzie „dobrowolne zadanie domowe” na każdy tydzień dla wszystkich parafian, dużych i małych, dorosłych i dzieci. „W jedności siła”. Zadania będa czasami łatwe, czasami trochę trudniejsze, ale wszystkie możliwe do wykonania. Oceniajacym będzie najlepszy Nauczyciel, czyli Pan Bóg. A oto one:

  1. Tydzień 03-09.03 – odmówić dowolna modlitwe w intencji rekolekcji parafialnych.
  2. Tydzień 10-16.03 – podjać jakieś drobne umartwienie (post) w intencji całej wspólnoty parafialnej w szczególności o przemianę serca dla zatwardziałych grzeszników. 

MSZA RODZINNA. W przyszła niedzielę (10.03) będzie specjalna Msza Rodzinna z udziałem dzieci. Będzie kazanie dla dzieci, błogosławieństwo oraz modlitwa za Rodziny. Zapraszam…

DZIEŃ KOBIET. Wszystkim kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia kobiet, które przypada w piatek 8 marca. W naszej wspólnocie parafii obchodzić go będziemy 10 marca, niedziela. Po Mszy zapraszamy wszystkich na „kawę i herbatę” oraz…

KATECHEZY W NAJBLIŻSZYM CZASIE. W przyszłą sobote (09.03) o godz. 10.00 będzie się  katecheza dla bierzmowanych z klasy 8, a kolejna katecheza dla dzieci odbędzie się 23.03, rozpocznie się wyjatkowo Msza Św. o godz. 9.30!

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Jest organizowana w tym roku w piatek 22 marca po Mszy Św. o godz. 19.00 w kościele św. Jana na Bredtvet w Oslo. Trasa liczy około 40 km. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń. Zachęcam do uczestnictwa. 

TWÓJ CZAS DLA PARAFII. Ponawiam prośbę. Potrzeba rąk do pracy w naszej wspólnocie. Gdyby ktoś chciał dać trochę swojego wolnego czasu i pomóc w różnych aktywnościach to proszę o kontakt z Fr Tomem:)…

ŚPIEW MĘKI PAŃSKIEJ. W tym roku planujemy śpiew opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmowa. Gdyby znalazły się osoby chętne do właczenia się w ten śpiew w roli tzw. Tłumu to proszę o kontakt do przyszłej niedzieli. 

KOŁO GOSPODYŃ. Osoby, które chciałyby należeć do tego koła, które będzie działać przy parafii proszę o zgłodzenie lub kontakt z Krystyna, która jest osoba odpowiedzialna za ta grupe. Będzie można podielić się swoimi talentami dla dobra naszej wspólnoty…itp.

MSZE W PIĄTKI. Zachęcam, zwłaszcza w Wielkim Poście, do uczestnictwa we Mszach piątkowych o godz. 19.00 połączonych z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.

GRUPA BIBLIJNA. Rozpoczynamy reguralne spotkania poświęcone lepszemu zrozumieniu Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym. Pierwsze spotkanie w piątek 08.03 po Mszy. 

WYPOŻYCZALNIA FILMÓW I KSIAŻEK. Po Mszach niedzielnych, a także w innym czasie można z niej korzystać. Na przemian będziemy wypożyczać filmy i ksiażki. Można także podzielić się z już przeczytanymi książkami i przynieść je do kościoła.

REKOLEKCJE PARAFIALNE. W tym roku obędą się w okresie Wielkanocnym. Rozpoczną się od Wielkiego Piątku, a zakończą w Niedziele Bożego Miłosierdzia.

Szczegółowy plan zostanie podany w najbliższym czasie. Rekolekcje będzie prowadził ojciec Stanisław Patalita, redemptorysta i misjonarz z Polski.

KONTAKT I ADRES: ks. Tomasz (Fr Tom) – tel. 40289202. Gdyby ktoś potrzebował porozmawiać, doradzić się lub wyspowiadać to proszę dzwonić any time:). Adres: Holenbrauta 7-9, 2067 Jessheim.

NASZE SUBKONTO. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasilić to subkonto. Pieniądze będą wykorzystywane dla naszych wspólnych potrzeb. Podajemy nr konta: 15060863870. Niedługo będzie również numer VIPPS. 

Kategorie: Aktualności