SIOSTRY OD ŚWIETEGO JÓZEFA W PARAFII. Witamy w naszej wspolnocie parafialnej Siostry ze Zgromadzenia Siostr Swietego Jozefa – Siostre Alfonse I Siostre Kinge. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę na dom Pogodnej Jesieni, który Siostry prowadzą w Tuchowie. Dziękujemy im za przybycie, pomoc i za wszelką życzliwość. 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. Wiatr i ogień to symbol działania Trzeciej Osoby Bożej. Nad głowami Apostołów ukazały się języki ognia, który oświeca i rozgrzewa. Tak oświecające działanie ma łaska Ducha Świętego, dawcy bezcennych darów. Dzięki tym darom kształtujemy siebie na obraz i podobieństwo Boga. Wszystkie te skarby może otrzymać każdy z nas, jeżeli w swym sercu stworzy odpowiednią atmosferę i otworzy się na działanie Ducha Świętego. Data Zielonych Świątek zależy od Wielkanocy. Już od II wieku obchodziło się je w 49. dniu po Zmartwychwstaniu (gdy wliczymy Wielkanoc będzie to dzień 50. – stąd pochodzi nazwa Pięćdziesiątnicy) – a więc dzień między 10 maja a 14 czerwca. Zapraszamy również na Msze w drugi dzień Zielonych Świątek w poniedziałek 20 maja na 19.00. 

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Będzie miała miejsce 25 maja (sobota) o godz. 11.00. Spowiedź dla chętnych z rodzin dzieci będzie miała miejsce w ten dzień od godz. 10.00.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Jedno z najważniejszych liturgicznych świąt chrześcijańskich, obchodzonych ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przypada na niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, a więc w 56 dniu po Wielkanocy. Kolorem obowiązującym w liturgii jest biały.

Ta tajemnica wiary ma zasadnicze znaczenie dla codziennego życia. Trójca Święta jest prawzorem każdej społeczności ludzkiej, a zwłaszcza rodziny, w której miłość i rodzenie wiążą ludzkie osoby w jedno ciało i jedno serce. W imię Trójcy Przenajświętszej zostaliśmy ochrzceni. Zamieszkuje Ona w każdym człowieku znajdującym się w stanie łaski uświęcającej. Wiarę w Trójcę Przenajświętszą wyznajemy czyniąc znak krzyża św.

BOŻE CIAŁO. Dnia 02.06 (niedziela, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) o godz.11.00 odbedzie się wspólna Msza św z procesją. Tego dnia będzie tylko JEDNA Msza św. Po Mszy św kawa i wspólne grillowanie (prosimy aby przynieść swoje jedzenie). Podczas grillowania odbędzie się też losowanie nagród ze sprzedaży losów, który były wcześniej sprzedawane. Prosimy też jeśli ktoś może zasponsorować nagrody (można przynieść do kościoła w sobotę na wieczór 1 czerwca lub w niedzielę 2 czerwca przed mszą św. )

Dochód ze sprzedaży losów przeznaczony jest na zakup nawilżacza powietrza do kościelnych organów. Można też bezpośrednio wpłacać ofiary na fundusz organowy, nr konta 1506.15.3228. Dziękujemy!  

MODLITWY PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ. W każdą niedzielę zapraszamy pół godziny przed Mszą św. czyli na 15.30 na wspólną modlitwę. W czerwcu oprócz różańca będzie także litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Proszę chętnych o zgłoszenie się do prowadzenia tych modlitw.

LITANIA LORETAŃSKA – MAJÓWKA. W maju w każdy piątek podczas wieczornej adoracji oraz w niedzielę po Mszy przy figurze Matki Bożej zapraszamy do odśpiewania Litanii Loretańskiej ku czci Matki Bożej.

ZADANIE DOMOWE DLA PARAFIAN”. Na najbliższe trzy tygodnie są następujące:

  1. Tydzień 19.05-25.05 – Pomodlić się w intencji Dzieci przystępujących do I Spowiedzi i Komunii Świętej.
  2. Tydzień 26.05-01.06 – Pomodlić się o błogosławieństwo dla Twojej mamy, a dla zmarłych o radość wieczną. 
  3. Tydzień 02.05-08.06 – Wspólnie w domu odmówić litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ. 16 czerwca odbędą się wybory do Rady Parafialnej.  Na tablicy informacyjnej są podane osoby, które kandydują. Z polskiej wspólnoty mamy dwie kandydatki: Maria Byś oraz Joanna Piekarz. 

NUMER VIPPS. Informuję że otrzymaliśmy jako polska wspólnota parafialna swój numer Vipps, przez który można wpłacać ofiary, które będą wykorzystywane dla potrzeb naszej polskiej wspólnoty. Oto ten numer – Vipps 919452.

Kategorie: Aktualności