MODLITWY PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ. W każdą niedzielę zapraszamy pół godziny przed Mszą św. czyli na 15.30 na modlitwę różańcową. Jeżeli ktoś chciałby aby pomodlić się tą modlitwą w jakiejś intencji to proszę o kontakt z Moniką. 

LITANIA LORETAŃSKA – MAJÓWKA. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W każdy piątek podczas wieczornej adoracji oraz przed Mszą Św. w niedzielę zapraszamy do odśpiewania Litanii Loretańskiej ku czci Matki Bożej.

„ZADANIE DOMOWE DLA PARAFIAN”. Na najbliższe dwa tygodnie są następujące: 

  1. Tydzień 28.04 – 04.05 – pomodlić się w intencji Polski, naszej Ojczyzny. 
  2. Tydzień 05.05 – 11.05 – pomodlić się przez wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów w intencji swojej Rodziny.
  3. Tydzień 12.05 – 18.05 – wspólnie w rodzinie odśpiewać lub odmówić Litanie Loretańską.

3 MAJA – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Dzisiejsza uroczystość Maryi Królowej Polski przywołuje ważne chwile z historii naszej ojczyzny, począwszy od ślubów króla Jana Kazimierza w 1656 r., aż po Wielką Nowennę i Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego złożone na Jasnej Górze 26 sierpnia 1956 r. Tekst tych ślubów ułożył bł. kard. Stefan Wyszyński. Zapraszamy w ten dzień na Msze Św w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. Piotra Cebuli.

WEEKEND Z BŁOGOSŁAWIONĄ RODINĄ ULMÓW. W pierwszych dniach maja będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Cebulę, którego niektórzy znają z wcześniejszych wizyt. Ks. Piotr jest diecezjalnym dyrektorem duszpasterstwa małżeństw i rodzin diecezji tarnowskiej. Tym razem będzie można poznać bliżej błogosławionych z Markowej, Józefa i Wiktorię Ulmów wraz z ich sześciorgiem dzieci. Program bedzie następujący: 

3 maja (piątek) – po Mszy św., czyli około 20.00 będzie prezentacja multimedialna pt. „ Co błogosławiona Rodzina Ulmów mówi współczesnym rodzinom„ ,a po niej możliwość porozmawiania z ks. Piotrem i zadawania pytań. 

5 maja (niedziela) – 15.30, majówka i różaniec w intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo błogosławionych z Markowej, a po niej Msza Św. z kazaniem pt. „Samarytanie z Markowej”. Będzie można także otrzymać obrazki z modlitwą  do błogosławionej Rodziny Ulmów. Zapraszam. 

WIOSENNE SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA. 04.05 (sobota) od godz.14 odbędzie się wiosenne sprzątanie kościoła. W tym roku polska grupa odpowiada za sprzątanie na zewnątrz. Prosimy o liczne przybycie. Proszę przynieść ze sobą miotły, szczotki, taczki, itp. Chętni, którzy mogliby upiec ciasto na ten dzień, na wspólny poczęstunek, proszę zgłosić się do Justyny (inne grupy przygotują napoje, hot-dogi…).

PROCESJA MARYJNA. Dnia 12.05 (niedziela) o godz. 11.00 odbędzie się wspólna Msza Św. wraz z procesją maryjną. Tego dnia będzie tylko JEDNA Msza św. Po Mszy św odbędzie się kawa parafialna, podczas której każda z grup narodowościowych będzie sprzedawała ciepłe, narodowe potrawy. Chętnych do przygotowania potraw/ciast prosimy o kontakt z Justyną lub Krzysztofem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup nawilżacza powietrza do organów kościelnych.

WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ. 16 czerwca odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 12 maja do mnie lub Barbary Pudzik – 45259372 (Komitet Wyborczy). Wymagana komunikatywna znajomość j. norweskiego.

SIOSTRY OD ŚWIETEGO JÓZEFA W PARAFII. W dniach od 17 do 22 Maja w naszej wspolnocie parafialnej goscic bedziemy dwie Siostry ze Zgromadzenia Siostr Swietego Jozefa – Siostre Alfonse I Siostre Kinge. Program bedzie nastepujacy: 

 W piatek 17 maja po Mszy wieczornej zapraszamy na Grupe Biblijna z udzialem Siostr. W sobote 18 Maja Siostry pomoga w katechechezie Komunijnej. Natomiast w niedziele 19 maja w ramach Mszy Swietej Siostry przybliza nam postac zalozyciela i dzialalnosc Zgromadzenia. Po Mszy Swietej zapraszamy wszystkich na spotkanie z Siostrami przy kawie I herbacie na ktorym bedzie mozliwosc rozmowy i zadawania pytan Siostrom. Po Mszy bedzie mozliwosc zlozenia ofiary na dzialalnosc Zgromadzenia, a szczegolnie na remont domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ ORAZ SPOWIEDŹ. Już dziś chciałem poinformować, że uroczystość I Komunii Św. będzie miała miejsce 25 maja (sobota) o godz. 11.00. Spowiedź przed tą uroczystością będzie 18 maja o godz. 9.00 oraz dla tych, którzy nie będą mogli wcześniej 21 maja o godz. 19.00. 

WYPOŻYCZALNIA. Zapraszmy ponownie do korzystania z parafialnej wypożyczalni filmów i książek o tematyce religijnej. 

BOŻE CIAŁO. Dnia 02.06 (niedziela, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) o godz.11 odbedzie się Msza św z procesją. Tego dnia będzie tylko JEDNA Msza św. Po Mszy św kawa i wspólne grillowanie, jeśli pogoda pozwoli. Podczas grillowania odbędzie się też losowanie nagród ze sprzedaży losów. Dochód ze sprzedaży losów przeznaczony jest na zakup nawilżacza powietrza do kościelnych organów. Można też bezpośrednio wpłacać ofiary na fundusz organowy, nr konta 1506.15.3228. Dziękujemy!

NUMER VIPPS. Informuję że otrzymaliśmy jako polska wspólnota parafialna swój numer Vipps, przez który można wpłacać ofiary, które będą wykorzystywane dla potrzeb naszej polskiej wspólnoty. Oto ten numer – Vipps 919452.

Kategorie: Aktualności