ZADANIE DOMOWE DLA PARAFIAN”. Ponieważ zbliża się okres wyjazdów i urlopów wakacjnych zadanie domowe będzie jedno. Na miesiąc lipiec  zadania jest następujące: Wykonać jakiś dobry uczynek wobec osoby starszej lub chorej. 

ŻYCZENIA WAKACYJNE. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy udanego urlopu. Niech ten czas będzie dla każdego i każdej z Was czasem wzmocnienia sił fizycznych, duchowych i psychicznych. Nie zapominajcie w tym wakacyjnym czasie o modlitwie, która jest oddechem duszy. Niech wstawiennictwo naszej Matki Maryi oraz pomoc Anioła Stróża dopomaga Wam podczas podróży oraz odpoczynku. 

MSZE W W LIPCU I SIERPNIU. W tych miesiącach letnich Msze niedzielne nie ulegają zmianie, natomiast w niektóre piątki w sierpniu nie będzie Mszy. W niektóre dni będą również zastępować mnie inni kapłani. 

INTENCJE MSZALNE. Przypominam że gdyby ktoś chciał zamówić Msze w jakieś intencji proszę sprawdzać wolne intencje ( jest ich dużo!). Msza Św. jest jednym z najlepszych prezentów, który możemy ofiarować. Możliwe jest także zamówienie intencji w innym czasie.

DANE KONTAKTOWE. Prawie wszystkie bierzące sprawy związane z parafią są zamieszczone na stronie: St Gudmund po polsku. Podaje też jeszcze raz mój numer telefonu i adres mailowy: ks. Tomasz (Fr Tom) – tel. 40289202, tomaszsiembab@gmail.com. Adres kościoła: Holenbrauta 7-9, 2067 Jessheim.

NUMER VIPPS. Jako polska wspólnota parafialna mamy swój numer Vipps, przez który można wpłacać ofiary, które będą wykorzystywane dla potrzeb naszej polskiej wspólnoty. Oto ten numer – Vipps 919452.

ŚWIĘCENIE POJAZDÓW I KIEROWCÓW. W związku z przypadającym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy w niedzielę 28 lipca będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów ( samochodów, motocykli, rowerów itp.) oraz błogosławieństwo kierowców. Będzie można nabyć także różne naklejki, breloczki itp., które przypominają nam i pomagają zachować bezpieczną jazdę. Przypominam, że święcimy tylko umyte i posprzątane pojazdy:)

RÓŻA RÓŻAŃCOWA. Przypominam, że w naszej parafii zawiązała się Róża Różańcowa pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Dziś, czyli 30 czerwca oraz 28 lipca odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne i zmiana tajemnic różańcowych. 

WYPOŻYCZALNIA. W miesiącach letnich nasza wypożyczalnia filmów i książek religijnych będzie czynna „na życzenie”. Jeżeli ktoś chciałby coś wypożyczyć to proszę zwrócić bezpośrednio się do Moniki – tel. 46214392.

Kategorie: Aktualności